Ден на ученическото самоуправление

Ден на ученическото самоуправление

На 9 май 2025 г. в Средно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ – село Сатовча, се проведе Ден на ученическото самоуправление. В рамките на този специален ден учениците поеха ролите на учители, ръководители и административен персонал, за да влязат в техния свят и да усетят отговорността, ангажираността и предизвикателствата, с които се сблъскват възрастните в училищната общност.

Инициативата даде възможност на младите хора да проявят своята отговорност, организираност и креативност. Денят премина с много усмивки, емоции и нови уроци – както за учениците, така и за учителите, които с гордост наблюдаваха своите възпитаници в новата им роля.

Тази инициатива затвърди идеята, че ученическият глас има значение и че сътрудничеството между ученици и учители е ключът към едно модерно, вдъхновяващо и успешно училище.

Поздравления за всички участващи ученици!